כיצד לתמוך בעובדים עם מוגבלות?

אם אתם רוצים להפוך את מקום העבודה שלכם למכיל יותר, כדאי לשקול העסקת עובדים עם מוגבלות. רבים מהם מובטלים ועשויים להיות עובדים בעלי ערך.

העסקת עובדים עם מוגבלות היא קלה יותר ממה שאתה חושב. כל מה שנדרש הוא המחויבות להפוך את זה לחלק מהשגרה שלך.

האם אתה באמת יכול ליצור מקום עבודה מכיל?

מקומות עבודה מכילים מכירים בעובדים על החוזקות והכישרונות שלהם תוך כיבוד ההבדלים. כתוצאה מכך, העובדים נוטים להיות יותר מעורבים ומחויבים בעבודה.

עובדים עם מוגבלות מעוניינים לעבוד בחברות שמעדיפות גיוון והכלה. זוהי דרך יעילה להגביר את המורל, למשוך כישרונות מובילים ולהבטיח את הצלחת החברה שלך.

לדברי ג'יימס אמט, מומחה לשילוב מוגבלות ואסטרטג מוביל במקום העבודה של Understood, יצירת סביבה מכילה דורשת הכשרה ותמיכה. יש ללמד מנהלים דרכים המאפשרות לעובדים בעלי יכולות שונות לתרום את הרעיונות שלהם.

עודדו עובדים מוחצנים לדבר ולא להסכים, תוך תמיכה בבעלי אישיות שקטה יותר על ידי מתן אוזניות מבטלות רעשים או מתן משוב לא מילולי דרך קופסאות הצעות מהאסכולה הישנה. אם התרבות של החברה שלך מעודדת מוחצנות, טיפוח אמפתיה יכול לעזור לאלה שעלולים לחוש ביישן לדבר או להרגיש קלות לשפוט לדבר או לספק משוב לא מילולי.

איך אתה יכול לספק התאמות סבירות?

אם לעובד יש מוגבלות המגבילה את יכולתו לבצע תפקידי חיים עיקריים, יש לו את הזכות החוקית לבקש התאמות סבירות. אלה עשויים לכלול סיוע, שינויים או שינויים שבוצעו במקום העבודה המאפשרים לאדם לבצע פונקציות עבודה חיוניות תוך הנאה שוות הזדמנויות תעסוקה.

דוגמאות להתאמות סבירות יכולות לכלול שינוי שעות העבודה, מתן אפשרות לעובדים לבצע שיחות מהבית ושינוי ציוד החימום/קירור של מקום העבודה. שינויים אלה עשויים להיות נחוצים על מנת להתאים לצרכי העובד תוך הקפדה על החוק הפדרלי ומדיניות הסוכנות.

לפני הסכמה להתאמה כלשהי, על המעסיקים לעסוק בתהליך אינטראקטיבי כדי לקבוע מה יעיל ואפשרי עבור העובד. כל הצדדים המעורבים צריכים להסכים לשמור על סודיות במהלך דיון זה – כולל העובד, עובדים אחרים ואנשי צוות הסוכנות.

מהו תהליך הכשרת העובדים שלך?

הכשרת העובדים שלך לתמיכה באנשים עם מוגבלות היא מרכיב מרכזי ביצירת מקום עבודה מכיל. זה לא רק מבטל את ההטיה כלפי בעלי מוגבלויות, אלא זה גם מקל על העובדים להכיר בכישרונותיהם ובתרומותיהם.

אנשי מקצוע בתחום משאבי אנוש משיגים הבנה טובה יותר כיצד לפעול בעת אינטראקציה עם אנשים עם מוגבלויות, תוך הבטחה שמדיניות הנכים של החברה שלהם תואמת לעקרונות של הוגנות והכלה.

הדרכת העובדים שלך באמצעות פלטפורמת הדרכה מקוונת כמו Connecteam המאפשרת חוויות למידה לעובדים שאינם שולחניים שניתן לגשת אליהם מכל מקום. המפגשים האלה עוזרים לאנשים להבין טוב יותר את הצרכים של זה, לתקשר בצורה יעילה יותר וליצור סביבות עבודה נוחות יותר.

להכלה במקום העבודה, תקשורת פתוחה בין העובדים היא המפתח. זה כרוך בדיון על בעיות, קשיים והצלחות כך שכולם מרגישים שהם באותו עמוד ויכולים לפעול לשיפור מתמיד.

תקשורת חיונית על מנת למנוע התפשטות בעיות. אי קיום שיחות אלו עלול לגרום לעובדים לחוש חוסר שביעות רצון מעבודתם ובסופו של דבר להוביל לעזיבתם את החברה.

כאשר עובדים מרגישים שהדאגות וההצעות שלהם נלקחות ברצינות, הם יהיו מוכנים יותר לחלוק אותם איתך.

למנהיגים מוטלת האחריות לעצב תקשורת אפקטיבית. על ידי כך, העובדים שלך יראו שזו תרגול מועיל ויהיו מוכנים יותר להציע את הרעיונות שלהם.

לפרטים נוספים : allgood.org.il/